Kliknij, aby powiększyć12 maja 2017 roku w Oddziale dla dzieci i młodzieży gościliśmy grupę „Pszczółek” - 4-5-latków z Przedszkola nr 2 w Barcinie z wychowawczynią Panią Anną Furmaniak. Dzieci uczestniczyły w warsztatach pt. „Jak powstaje książka?”.

Na początku zajęć pani bibliotekarka opowiedziała dzieciom o bibliotece, jakie można wypożyczać w bibliotece książeczki, oraz w jaki sposób można zostać jej czytelnikiem. Następnie wszyscy wspólnie dyskutowali nad zadanym pytaniem: Co to jest książka?!?. Dzieci miały dużo trafnych spostrzeżeń na zadane pytanie.

Następnie bibliotekarka przedstawiła dzieciom za pomocą ilustracji cały proces powstawania książki. Począwszy od autora, który pisze tekst do momentu oddania książek do sprzedaży.

Na koniec nie lada atrakcją była możliwość zapoznania się ze starymi maszynami do pisania. W Oddziale dla dzieci i młodzieży zagościła maszyna do pisania, elektryczna maszyna do pisania i nowoczesny sprzęt piśmienniczy w postaci laptopa. Uczestnicy warsztatów mieli możliwość wypróbowania każdej z tych maszyn. Każdy chętnie je oglądał oraz próbował na nich pisać.

Na zakończenie warsztatów grupa Pszczółek otrzymała pamiątkowy dyplom z warsztatów bibliotecznych.

Justyna Pałka

1.JPG2.JPG3.JPG4.JPG5.JPG6.JPG7.JPG8.JPG