Kliknij, aby powiększyćW piątek 12 maja 2017 r. odbyła się kolejna lekcja biblioteczna pn. „Budowa i historia książki” w ramach Tygodnia Bibliotek. Tym razem piechcińską bibliotekę odwiedzili uczniowie piątej klasy szkoły podstawowej ZPS w Piechcinie wraz z wychowawcą, panią Magdaleną Kwaśniewską.

Piątoklasiści wysłuchali wiersza pt. „Książka” Edwarda Szymańskiego. Następnie wzięli udział w rozmowie tematycznej „Słownikowa definicja książki”, po czym obejrzeli prezentację multimedialną na temat budowy książki, różnic w budowie oraz funkcji poszczególnych części książki. Oczywiście zdobytą wiedzę można było wykorzystać uzupełniając karty pracy.

W drugiej części spotkania uczniowie oglądali fragment filmu pt. „Jak powstaje książka?” prezentujący historię książki od starożytności do współczesności. Piątoklasiści rozwiązywali również krzyżówkę na ten temat.

Dorota Witkowska

1.JPG2.JPG3.JPG4.JPG5.JPG6.JPG