Kliknij, aby powiększyć16 maja 2017 roku w Oddziale dla dzieci i młodzieży odbyła się kolejna lekcja biblioteczna pt. „Jak powstaje książka?”. We wtorkowe przedpołudnie gościliśmy grupę „Misiów” - 6-latków z Przedszkola nr 2 w Barcinie z wychowawczynią Panią Katarzyną Wszelaki. W bibliotecznym gmachu dzieci przywitała Pani dyrektor Grażyna Szafraniak.

Na początku zajęć pani bibliotekarka Justyna Pałka opowiedziała dzieciom o bibliotece, o tym jakie książki można wypożyczać w bibliotece, oraz w jaki sposób można zostać jej czytelnikiem. Następnie wszyscy razem próbowali określić co to w ogóle jest książka?!? Dzieci miały dużo trafnych spostrzeżeń.

Następnie bibliotekarka przedstawiła dzieciom za pomocą ilustracji cały proces powstawania książki. Począwszy od autora, który pisze tekst do momentu oddania książek do sprzedaży.

Na koniec nie lada atrakcją była możliwość zapoznania się ze starymi maszynami do pisania. W Oddziale dla dzieci i młodzieży zagościła maszyna do pisania, elektryczna maszyna do pisania i nowoczesny sprzęt piśmienniczy w postaci laptopa. Uczestnicy warsztatów mieli możliwość wypróbowania każdej z tych maszyn. Każdy chętnie je oglądał oraz próbował na nich pisać.

Na zakończenie warsztatów grupa Misiów otrzymała pamiątkowy dyplom z warsztatów bibliotecznych.

Justyna Pałka

1.JPG2.JPG3.JPG4.JPG5.JPG6.JPG7.JPG8.JPG9.JPG