Kliknij, aby powiększyćW czwartkowy poranek w siedzibie Biblioteki Publicznej w Mamliczu odbył się Konkurs Pięknego Czytania. Z okazji Tygodnia Bibliotek konkurs ten organizowany jest w maju przez mamlicką książnicę co roku. Już po raz trzeci z rzędu uczniowie z Szkoły Podstawowej w Mamliczu mogli sprawdzić swoje umiejętności.

11 maja dwudziestu sześciu uczestników oceniało jury w składzie: Pani Teresa Wilk – Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Barcinie, Pani Grażyna Szafraniak – Dyrektor Biblioteki Miasta i Gminy w Barcinie oraz Pan Ewaryst Tomiczak – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Mamliczu. W trakcie oceny brano pod uwagę nie tylko technikę czytania (płynność, dykcja, tempo czytania) ale także środki artystycznego wyrazu (m.in. modulacja głosu i jego natężenie, mimika, kontakt wzrokowy z odbiorcą), jak również dobór czytanego tekstu.

Rywalizacja była bardzo wyrównana, czego dowodem były trzy pierwsze miejsca w kategorii wiekowej klas IV-VI, ex aequo zdobyły je Anna Ratajczak, Izabela Suszek i Aleksandra Wielgórka, wyróżnienie otrzymała Paulina Kardach. Natomiast w kategorii wiekowej klas I-III zdobywcą pierwszego miejsca był Maksymilian Nowak, miejsce drugie zdobyła Maja Nowak, natomiast trzecie Michalina Hamot. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody książkowe, a najlepszych dodatkowo uhonorowano dyplomami.

Edyta Dypolt