Kliknij, aby powiększyć22 maja 2017 roku Oddział dla dzieci i młodzieży barcińskiej biblioteki odwiedziła klasa III B z wychowawczynią Panią Renatą Dziurzyńską i III E z wychowawczynią Panią Agatą Baczyńską. Uczniowie wzięli udział w warsztatach bibliotecznych pt. „Igrzyska ortograficzne”, które zostały zorganizowane z okazji przypadającego w maju Tygodnia Bibliotek pn. „Biblioteka. Oczywiście”. Dzieci powitała dyrektor biblioteki Pani Grażyna Szafraniak. Zapoznała zebranych z tematyką zajęć oraz zachęcała dzieci do czytania oraz zapisania się do biblioteki.

Igrzyska rozpoczęły się od małej rozgrzewki językowej. Następnie Pani bibliotekarka Justyna Pałka zaprezentowała dzieciom słowniki ortograficzne jakie można wypożyczyć z biblioteki oraz przypomniała zasady korzystania z nich. Podczas zajęć dzieci zostały podzielone na kilka grup, które ze sobą rywalizowały w igrzyskach ortograficznych. Uczestnicy kolejno rozwiązywali skomplikowane zadania ortograficzne zdobywając kolejne punkty. Najtrudniejszym zadaniem dla obu klas okazało się dyktando słowne. Na koniec klasy zostały nagrodzone słodyczami, a najlepsza drużyna z każdej klasy otrzymała dyplom „Mistrza Ortografii”.

Justyna Pałka