Kliknij, aby powiększyć23 maja 2017 roku w Oddziale dla dzieci i młodzieży Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Barcin gościliśmy grupę 6-latków z Przedszkola nr 3 w Barcinie z Panią Justyną Figiel. Dzieci uczestniczyły w warsztatach pt. „Jak powstaje książka?”.

Na początku zajęć bibliotekarka omówiła z dziećmi kolejne etapy powstawania książki posługując się gotowymi ilustracjami. Począwszy od autora, który pisze tekst do momentu oddania książek do sprzedaży.

Podczas zajęć dzieci wcieliły się w rolę ilustratora książek. Rysowały wybrane przez siebie postacie z bajek, które na koniec miesiąca zostaną zaprezentowane na wystawie w Oddziale dla dzieci i młodzieży barcińskiej biblioteki.

Na koniec lekcji bibliotecznej nie lada atrakcją była możliwość zapoznania się ze starymi maszynami do pisania oraz programem do na laptopie. Uczestnicy warsztatów mieli możliwość wypróbowania tych urządzeń osobiście. Każdy chętnie je oglądał oraz próbował na nich pisać.

Justyna Pałka