Kliknij, aby powiększyćW dniu 24 maja w Bibliotece Publicznej filia Mamlicz odbyły się warsztaty literackie prowadzone przez pisarkę Dorotę Schrammek. Pani Dorota Schrammek jest autorką książek dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych czytelników. Znana jest czytelnikom m.in. z: „Domu, którego nie było”, trylogii „Horyzonty uczuć”, czy „Niepełki”.

W warsztatach twórczego pisania uczestniczyli szóstoklasiści z Szkoły Podstawowej w Mamliczu wraz z polonistą panią Małgorzatą Smok. Na początek spotkania dzieci dowiedziały się co nieco o prowadzącej zajęcia, o jej zawodowym, jak i osobistym życiu. Chłopcy byli szczególnie zachwyceni faktem, że znajomym pani Doroty jest znany piłkarz – Grzegorz Krychowiak miłośnik książek, który regularnie odwiedza biblioteczkę pisarki. W trakcie warsztatów m.in. poruszane były kwestie jakości treści książek, użytego słownictwa (wulgaryzmy), odpowiednio dobranego tytułu książki, współczesnych autorów – celebrytów. Uczniowie zmierzyli się z pisaniem dialogu, z ciekawym rozpoczęciem rozdziału książki oraz stworzeniem bohatera, który jeszcze nigdzie nie zaistniał. Uczestników spotkania zaskoczył efekt końcowy ich pracy. Okazało się, że są bardzo kreatywni, mają niesamowite pomysły i nieograniczoną wyobraźnię. Warsztaty z Dorotą Schrammek na pewno na długo zapamiętają, wniosły troszkę inne spojrzenie na niektóre tematy, i kto wie może właśnie dzisiaj w Mamliczu powstał zalążek nowego pisarza.

Edyta Dypolt

1.JPG2.JPG3.JPG4.JPG5.JPG6.JPG