Kliknij, aby powiększyćW poniedziałkowe przedpołudnie 29 maja 2017 roku do barcińskiej biblioteki przybyły dzieci z Przedszkola nr 2 i 3 w Barcinie. Przedszkolaki uczestniczyły w teatrzyku edukacyjno – animacyjnym pt. „Bajkopisanie” wystawionym przez grupę teatralną „FRAJDA” z Torunia. Główną bohaterką spektaklu była Bajkopisarka, która z ogromnym zapałem i chęciami próbowała napisać bajkę, jakiej jeszcze nikt nie czytał. W pisaniu bajki chciał jej pomóc książkowy chochlik, który ciągle pisarce się psocił i wprowadzał zamieszanie.

Do pisarki od czasu do czasu przychodziła Wena, która zostawiała tajemnicze listy, z pomysłami na treść bajki. Podczas spektaklu dzieci maiły możliwość brania czynnego udziału w rozwoju akcji, przeobrażają się kolejno w kota, małpkę, żabki, które z kameleonem Leonem stały się ostatecznie bohaterami bajki napisanej przez pisarkę. Na zakończenie aktorki wraz z przedszkolakami pozowały do wspólnego pamiątkowego zdjęcia.

Justyna Pałka

1.JPG2.JPG3.JPG4.JPG5.JPG6.JPG7.JPG8.JPG9.JPG