Kliknij, aby powiększyć30 maja 2017 roku barcińską bibliotekę odwiedziła klasa II D z wychowawczynią Panią Małgorzatą Wiland. Uczniowie tejże klasy wzięli udział w warsztatach bibliotecznych pt. „Igrzyska ortograficzne”, które zostały zorganizowane z okazji Tygodnia Bibliotek pn. „Biblioteka. Oczywiście”. Na początku warsztatów bibliotekarka Justyna Pałka zaprezentowała dzieciom słowniki ortograficzne jakie posiada biblioteka oraz przypomniała jak z nich należy korzystać. Następnie dzieci zostały podzielone na kilka grup, które ze sobą rywalizowały w igrzyskach ortograficznych. Uczestnicy kolejno rozwiązywali skomplikowane zadania ortograficzne zdobywając kolejne punkty. Najtrudniejszym zadaniem okazała się wykreślanka w której należało znaleźć jak najwięcej słów z literą „ó”. Ostatecznie wygrała grupa nr I zdobywając 22 punkty. Na koniec cała klasa została nagrodzona za udział w warsztatach słodyczami.

Dzisiejsze warsztaty były ostatnimi jakie zostały przeprowadzone w Oddziale dla dzieci i młodzieży w maju w ramach Tygodnia Bibliotek pod hasłem „Biblioteka. Oczywiście”.

Justyna Pałka

1.JPG2.JPG3.JPG4.JPG5.JPG6.JPG7.JPG8.JPG9.JPG10.JPG