Kliknij, aby powiększyćDzień Matki to jeden z najważniejszych dni w rocznym kalendarzu świąt, obchodzony jako wyraz szacunku dla wszystkich matek. Data obchodów Dnia Matki zależy od kraju, w którym jest świętowany; w Polsce obchodzone jest 26 maja. Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Barcin włączyła się w obchody święta, organizując wraz z Szkołą Podstawową w Mamliczu koncert zatytułowany „ Piosenki z krainy snów”. Wydarzenie miało miejsce 29 maja i zgromadziło w czytelni biblioteki kilkadziesiąt osób.

Część artystyczną spotkania przygotowali uczniowie Szkoły Podstawowej z Mamlicza, pod czujnym okiem nauczycielek Marii Kolińskiej i Małgorzaty Smok. Koncert poświęcony został kołysankom – piosenkom powszechnie kojarzonym z matczyną miłością.

W czytelni biblioteki zabrzmiało wiele kołysanek, tych bardziej i mniej znanych. Uczniowie odegrali także krótką scenkę pokazującą codzienność matek i dzieci.

Koncert spotkał się z aprobatą widowni, która nagradzała każdy występ gromkimi brawami.

Olga Gralak - Ćwikła

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg