Kliknij, aby powiększyć29 maja po raz kolejny w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Barcin odbyło się spotkanie z cyklu „Zajrzyj do biblioteki powspominać”. Dyskusje na temat przeszłości Barcina, które są założeniem cyklu, przyciągają coraz to nowe osoby pragnące podzielić się swoimi wspomnieniami. Tym razem rozmawiano o tym, jak kiedyś wyglądała ulica Żnińska, a konkretnie jej lewa strona. Wśród zebranych było wielu obecnych bądź byłych mieszkańców tej ulicy, ciekawych opowieści więc nie brakowało. Wspominano rodziny, które niegdyś tam mieszkały oraz wydarzenia, które rozegrały się na ul. Żnińskiej i szczególnie zapadły w pamięć barcinian. Ożywioną dyskusję wywołał min. młyn należący niegdyś do rodziny Drozdowskich oraz tereny leżące za dawnym budynkiem poczty.

Na następnym spotkaniu z cyklu, które odbędzie się w ostatni wtorek czerwca, zaplanowano omawianie prawej strony ulicy Żnińskiej oraz rozpoczęcie dyskusji na temat rynku,. Serdecznie zapraszamy!

Olga Gralak - Ćwikła