Kliknij, aby powiększyćW piątkowe przedpołudnie, 9 czerwca 2017 r., w piechcińskiej filii odbyły się zajęcia biblioterapeutyczne pn. „Coś strasznego”, w ramach cyklu „Biblioterapia dla Dużych i Małych”. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie drugiej klasy miejscowej szkoły podstawowej wraz z wychowawcą, panią Elżbietą Krawczyk.

Zajęcia rozpoczęliśmy od zabaw integracyjnych („Powiedz swoje imię” – normalnie, z radością, zdrobniale, szeptem, powoli, głośno), których celem było przezwyciężenie nieśmiałości oraz kształtowanie pozytywnych relacji między rówieśnikami. Dzieci również określały siebie w dwóch zdaniach, opowiadając o swoich ulubionych zabawach, zainteresowaniach oraz cechach charakteru. Następnie drugoklasiści wysłuchali wiersza pt. „Coś strasznego” Małgorzaty Strzałkowskiej, a także wzięli udział w zabawach („Kamyk w bucie”, „To mnie nie dotyczy”, „Pojednajmy się”), po czym uczestniczyli w dyskusji na temat pokojowego nastawienia, złości, łagodnego rozwiązywania konfliktów i sposobu reagowania na przezwiska. Uczniowie dowiedzieli się, iż trzeba nauczyć się wybaczać, ponieważ nie warto pielęgnować złych uczuć poprzez rozpamiętywanie krzywdy, gdyż wówczas cierpimy. Nie należy zwracać uwagi na rzucane nam przezwiska, bo reagując na nie, uznajemy ich słuszność. Drugoklasiści ćwiczyli również w parach akt przeprosin.

Natomiast w drugiej części spotkania dzieci wykonały w grupach pracę plastyczną pt. „Gołąbek pokoju”, ponieważ gołąb jest symbolem pokoju. W tym celu wykorzystano białą kredę, ścinki z niszczarki oraz klej. W zajęciach uczestniczyły 22 osoby.

Dorota Witkowska

1.JPG2.JPG3.JPG4.JPG5.JPG6.JPG7.JPG8.JPG9.JPG10.JPG