Kliknij, aby powiększyć19 czerwca 2017 roku do biblioteki publicznej w Barcinie przybyli z wizytą studyjną bibliotekarze z Włocławka. Byli to członkowie Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddziału Włocławskiego. SBP jest samorządną organizacją pożytku publicznego o charakterze fachowym i poznawczym, zrzeszającą osoby związane zawodowo lub naukowo ze sprawami bibliotekarstwa i informacji naukowej w Polsce. Stowarzyszenie ma długoletnią, bo aż stuletnią tradycję, na którą składają się prężnie działające wydawnictwo, sformułowany kodeks etyki bibliotekarza oraz działalność szkoleniowo-edukacyjna.

Po oficjalnym powitaniu przez dyrektor barcińskiej placówki goście zostali oprowadzani po przestrzeni bibliotecznej. Następnie w czytelni przy kawie i herbacie zapoznali się z historią i działalnością barcińskiej książnicy, którą przedstawiła jej dyrektor - pani Grażyna Szafraniak. Uczestnicy wycieczki obejrzeli również prezentację multimedialną oraz wystawę przygotowaną z okazji 70-lecia BPMiG w Barcinie.

Wizyta włocławskich bibliotekarzy była okazją do integracji, wymiany poglądów i doświadczeń dotyczących codziennej pracy, wystroju i funkcjonalności wnętrza biblioteki. Spotkanie należy do udanych. Miło nam było gościć sympatyczne koleżanki i kolegów po fachu.

Przewodnicząca SBP Koła Barcin Renata Grabowska

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg