Kliknij, aby powiększyćZorganizowany w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Barcin projekt rodzinny „Edukowanie przez czytanie” trwał od września 2016 roku do czerwca 2017 roku. W projekcie uczestniczyło 36 dzieci od 2 roku życia wraz ze swoimi rodzicami, rodzeństwem, dziadkami i opiekunami.

Uczestnicy projektu spotykali się raz w miesiącu, biorąc udział min. w spotkaniu z pisarką dla dzieci Panią W. Piasecką, Dorotą Schrammek, psychologiem Panią Anną Rucińską – Niesyn, Panią dietetyczką Martą Szafrańską oraz Panią Lidią Zielińską, która zajmuje się dogoterapią. Organizowane były także spotkania integracyjne, takie jak zimowe warsztaty plastyczne, bal karnawałowy, turniej gier planszowych. W ramach projektu dzieci były zapraszane na teatrzyki wystawiane przez grupę teatralną FRAJDA z Torunia.

Podczas podsumowania projektu , które miało miejsce 20 czerwca 2017 roku, dzieci zabawiali animatorzy z grupy teatralno-animacyjnej „MAGMOWCY” z Torunia. W scenografii bajkowej łąki dzieci, ich rodzice oraz opiekunowie, pod wodzą Biedronki i Pasikonika tańczyli przy rytmach skocznej muzyki, śpiewali, brali udział w grach, uczestniczyli w mini konkursach. Były rzuty do celu, wyścigi, sprawdzano także znajomość motywów dźwiękowych najpopularniejszych bajek - tutaj dużo frajdy mieli także rodzice, rozpoznając muzykę z bajek swojego dzieciństwa i młodości. Od najmłodszych do najstarszych – każdy bawił się doskonale.

Po zakończeniu zabawy uczestnicy projektu otrzymali rąk Pani Dyrektor biblioteki Grażyny Szafraniak pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe.

Justyna Pałka, Olga Gralak-Ćwikła

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg6.jpg7.jpg8.jpg9.jpg