Kliknij, aby powiększyć4 lipca 2017 roku w Oddziale dla dzieci i młodzieży odbyły się pierwsze zajęcia z biblioterapii pt. „Pompon na wakacjach”. Dzieci podczas zajęć słuchały opowiadania o pewnym niesfornym smoku o imieniu Pompon. Następnie zadaniem uczestników było ulepienie smoka o wymiarach nie większych niż 5 cm. Figurki, które powstały zostały wykorzystane podczas zajęć jako pionki do gry planszowej. Uczestnicy zajęć własnoręcznie wykonywali grę planszową dotyczącą przygód jakie spotkały w opowiadaniu małego smoka. Oczywiście na koniec zajęć został rozegrany turniej gier planszowych, a zwycięscy z każdej grupy otrzymali nagrody rzeczowe. W zajęciach uczestniczyło 25 dzieci.

Kolejne warsztaty pt. „ Skąd się wzięło pismo i do czego służy” odbędą się w piątek 7 lipca. Realizowany przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Barcin Projekt „BĄDŹ COOL – CZYTAJ” dofinansowany został z środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „PARTNERSTWO DLA KSIĄŻKI”.

Justyna Pałka

1.JPG2.JPG3.JPG4.JPG5.JPG6.JPG7.JPG8.JPG9.JPG