28 czerwca 2017 roku w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Barcin odbyło się ostatnie przed wakacyjna przerwą spotkanie z cyklu” Zajrzyj do biblioteki powspominać”. Tym razem zebrani w czytelni biblioteki goście rozmawiali o dawnych mieszkańcach prawej strony ulicy Żnińskiej. Szczególnie wiele miejsca poświęcono leżącemu przy tej stronie ulicy cmentarzowi oraz kaplicom tam się znajdującym. Dużo mówiono także o zbudowanym z czerwonej cegły budynku stojącym przy ulicy, który pełnił funkcję siedziby inspektoratu szkolnego oraz komisariatu policji; obecnie znajdują się w nim mieszkania prywatne.

Na następnym spotkaniu z cyklu który odbędzie się we wrześniu, omawiana będzie ulica Podgórna oraz jedna z pierzei rynku. Zapraszamy!

Olga Gralak-Ćwikła