Kliknij, aby powiększyćDnia 14 lipca 2017r. w barcińskiej bibliotece odbyły się zajęcia w ramach projektu „Bądź Cool – Czytaj”.

Dzieci na warsztatach zapoznały się z dawną sztuką wytwarzania papieru. Krok po kroku poznały cały proces – od tworzenia papierowej zawiesiny do powstania arkusza papieru. Pod okiem doświadczonych instruktorek z firmy ModraSova poznały tradycyjną technikę czerpania papieru i samodzielnie wykonały dekoracyjne kartki. Następnie pisały gęsim piórem oraz odcisnęły pieczęć lakową. Miały też możliwość barwienia papieru.

Na koniec spotkania odbyło się losowanie nagród.

Warsztaty odbyły się w ramach projektu „Bądź cool-czytaj!” dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Partnerstwo dla książki”.

Alina Hofman

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg6.jpg7.jpg8.jpg9.jpg