Kliknij, aby powiększyćDnia 21.07.2017 w ramach projektu „Bądź Cool- Czytaj” barcińską bibliotekę odwiedziła Pani Dorota Schrammek, autorka książek dla dorosłych oraz dla dzieci i młodzieży. Pisarka poprowadziła warsztaty literackie dla uczestników zajęć wakacyjnych w bibliotece pn. „Jak stworzyć własną książkę”.

Udzieliła dzieciom najważniejszych rad, które warto uwzględnić przy pisaniu książki. Opowiedziała również jak wygląda praca pisarza i skąd autor czerpie pomysły na napisanie książki. Przedstawiła dzieciom skąd wzięła pomysł na napisanie książki „Niepełka”, która opowiada perypetie niepełnosprawnej gimnazjalistki. W dalszej części uczestnicy spróbowali wspólnie tworzyć wymyśloną historię Osy, a potem sami tworzyli swoją „Książkę marzeń” oraz wykonywali ilustracje do przeczytanych fragmentów książki. Najpiękniejsze rysunki zostały docenione – dzieci otrzymały drobne upominki. Pisarka zachęcała również do opisania wymyślonej przez uczestników zajęć historii. Obiecała, że wszystkie przeczyta i niektóre wątki postara się ująć w swoich nowych powieściach. Przyjazny sposób bycia pisarki sprawił, że dzieci bardzo chętnie brały udział w dyskusji podczas zajęć.

Alina Hofman