Kliknij, aby powiększyć W piątek 11 sierpnia 2017 r. w barcińskiej bibliotece gościliśmy bibliotekarki z Domu Oświatowego Biblioteki Śląskiej, panie Ewę Muc i Anastazję Hadyna. W tym roku Dom Oświatowy zainaugurował realizację przedsięwzięcia pod nazwą „Pola widzenia książki”. Projekt zakłada realizację warsztatów, akcji miejskich i wycieczek, których osią jest literatura. Pozwala na propagowanie idei biblioteki aktywizującej czytelników i angażującej ich w twórcze obcowanie z literaturą. Wśród działań realizowanych w ramach projektu zaplanowano także wykonanie mobilnej wystawy prezentującej różnorodne sposoby pracy z literaturą. Wystawa ta w ramach współpracy trafi we wrześniu do barcińskiej biblioteki. Jest to dla nas duże wyróżnienie.

Nasi goście nie tylko opowiadali o założeniach projektu, ale również o Bibliotece Śląskiej, która promuje nowoczesny model biblioteki otwartej, nawiązujący do skandynawskich koncepcji, zgodnie z którymi lektura książki staje się jednym z działań prowadzących do uwrażliwiania na sztukę. Panie zwiedziły także barcińską bibliotekę oraz zapoznały się z naszą pracą.

Grażyna Szafraniak

1.JPG2.JPG3.JPG4.JPG5.JPG