Kliknij, aby powiększyć 11 sierpnia 2017 roku w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Barcinie odbyła się wieczornica patriotyczna upamiętniająca 97 rocznicę Bitwy Warszawskiej oraz Święto Wojska Polskiego. Podczas spotkania wspomnieniami, pieśnią i poezją oddaliśmy cześć bohaterom wojny polsko-bolszewickiej.

Po przywitaniu gości przez dyrektor biblioteki panią Grażynę Szafraniak odśpiewano Hymn Rzeczypospolitej Polskiej. Po hymnie wystąpiła pani Janina Drążek, która przy wsparciu pani Ludwiki Adamczyk, pana Jana Ludwiczaka oraz młodzieży z Łabiszyna i Barcina przedstawiła zebranym rys historyczny roku 1920-stego, postać Józefa Piłsudskiego, Józefa Hallera, Franciszka Karliczka Krajowskiego, Jana Wildhirta. Pani Janina podzieliła się z zebranymi wspomnieniami swojego ojca Jana Wildhirta – halerczyka, uczestnika bitwy warszawskiej. Publiczność wysłuchała Katechizmu Orląt Polskich oraz miała niepowtarzalną okazję zaśpiewać pieśni patriotyczne wspólnie z panem Jarosławem Kozikiem.

Wieczornicę przygotowało Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” z Barcina, Stowarzyszenie Ekologiczne z siedzibą w Barcinie oraz BPMiG w Barcinie.

Renata Grabowska

1.JPG2.JPG3.JPG4.JPG5.JPG6.JPG7.JPG