Kliknij, aby powiększyć16 sierpnia 2017 roku w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Barcinie kursem korzystania z różnych form książki oraz obsługi nowoczesnych aplikacji rozpoczęliśmy spotkania w ramach projektu „Podróże małe i duże nie tylko w literaturze”. Przedsięwzięcie dofinansowane przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Partnerstwo dla książki”.

Pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych do biblioteki dotarło sześć osób. W kameralnych warunkach i sympatycznej atmosferze Anna Popielarz-Olszak oraz Maciej Gawroński opowiadali o tym, że można czytać książki nie tylko w tradycyjnej papierowej formie, ale również za pomocą aplikacji mobilnych. Szczególnie w czasie podróży, kiedy zwracamy uwagę na ciężar bagażu.

Zebrani zapoznali się z cyfrową biblioteką „Wolne lektury”, dowiedzieli się co to jest i jak działa „Ibuk libra” oraz jak pobrać i korzystać z aplikacji „Legimi”. Uczestnikom warsztatów zostały również przedstawione aplikacje mobilne przydatne podczas planowania i w trakcie podróży. Kursantom podobało się to, iż sami mogli przećwiczyć i sprawdzić rozkłady jazdy różnych środków transportu, kupić bilet, czy znaleźć i zarezerwować hotel.

Kolejne spotkanie w ramach projektu już 23 sierpnia br. Będzie to spotkanie z przewodnikiem – Moniką Andruszkiewicz – na temat atrakcji turystycznych regionu. Serdecznie zapraszamy.

Renata Grabowska