Kliknij, aby powiększyć18 sierpnia 2017 roku w Oddziale dla dzieci i młodzieży Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Barcin odbyły się kolejne wakacyjne zajęcia pt. „Moja pierwsza półka na książki”. Zajęcia rozpoczęły się od spotkania z stolarzem Panem Ewarystem Popielarzem z Przedsiębiorstwa Wielobranżowego Wikmar Marek Mikulski, który pokazał dzieciom jak należy z pojedynczych elementów złożyć półkę oraz jakich narzędzi należy do tego użyć. Następnie dzieci malowały, oklejały, ozdabiały naklejkami i pieczątkami podpórki i deskę z której złożyły własnoręcznie półki na książki.

Na zakończenie spotkania dzieci zostały nagrodzone drobnymi upominkami rzeczowymi i wzięły udział w nagraniu filmu z dzisiejszych zajęć.

Zajęcia zorganizowane były w ramach projektu „BĄDŹ COOL – CZYTAJ!”. Projekt ten został dofinansowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Partnerstwo dla książki”.

Justyna Pałka