Kliknij, aby powiększyćOboje są przyjaciółmi. Od wielu lat współpracują ze sobą także na scenie. Na co dzień koncertują jako soliści, ale bardzo chętnie podczas swoich recitali solowych występują wspólnie. Wykonują wiele duetów musicalowych, operetkowych i pop-operowych. Wydali nawet swoje solowe płyty, a w przygotowaniu jest także ich wspólny album. Są wykształconymi artystami w dziedzinie wokalistyki posiadającymi dyplomy wyższej uczelni muzycznej, oraz średniej szkoły muzycznej. Mowa tu o sopranistce Darii Wójcik i tenorze Remigiuszu Kuźmińskim.

Daria Wójcik jest absolwentką pedagogiki - kształcenia zintegrowanego i nauczania muzyki na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, oraz absolwentką wokalistyki w Państwowej Szkoły Muzycznej II st. w Inowrocławiu. Remigiusz Kuźmiński ukończył studia magisterskie z wokalistyki i dyrygentury na Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy, oraz podobnie jak Daria - wokalistykę, w Państwowej Szkole Muzycznej II st. w Inowrocławiu.

Kochają śpiew i muzykę. Jak sami mówią, talentem muzycznym zostali obdarowani przez Pana Boga. Całe ich życie wypełnione jest muzyką, a swój talent starają się jak najlepiej wykorzystać. Praca głosem to zarówno ich wielka pasja, ale także wyuczony i wykonywany zawód. Swoją ogromną wrażliwością muzyczno - estetyczną i wspaniałym warsztatem wykonawczym dzielą się z ludźmi w wielu, najrozmaitszych miejscach w Polsce. Do wielu z tych miejsc na ponowne zaproszenie organizatora bardzo chętnie wracają. Pojawiają się na niejednej scenie muzycznej, zarówno tej kameralnej, jak i w dużych salach koncertowych. Współpracują z wieloma instytucjami kultury w kraju. Są bardzo dumni, że mogą przyjaźnić się również z Biblioteką Publiczną Miasta i Gminy Barcin, oraz naszymi bibliotecznymi filiami. Uwielbiają tutaj występować i przebywać. Dla swoich wiernych sympatyków zawsze znajdują czas.

I tak było też w minioną środę, 24 stycznia 2018 roku. Artyści odwiedzili piechcińską filię biblioteczną, która zorganizowała ich koncert noworoczny. Z przepięknym programem kolędowo - pastorałkowym wystąpili dla mieszkańców Piechcina. Stali bywalcy piechcińskiej biblioteki byli zauroczeni pięknym głosem śpiewaków, oraz siłą i nośnością ich brzmienia. Publiczność nie kryła wzruszeń i emocji. Za wszystkie wyśpiewane z głębi duszy dźwięki, wynagrodziła śpiewaków burzą oklasków. Oczywiście nie obyło się bez występu na bis. Było to cudowne, zimowe popołudnie spędzone z wielką sztuką i kulturą. Dzięki wspaniałym wykonawcom, oraz naszym najpiękniejszym polskim kolędom i pastorałkom, przypomnieliśmy sobie sentymentalny i miniony niedawno czas Świąt Bożego Narodzenia.