Kliknij, aby powiększyć14 stycznia 2018 roku odbył się kolejny, już dwudziesty szósty finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podobnie, jak w latach ubiegłych, w działania Orkiestry włączyła się Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Barcin, uczestnicząc w akcji „Biblioteki to miejsca przyjazne sztabom WOŚP”. Podczas barcińskiego finału Orkiestry biblioteka we współpracy z lokalnym sztabem WOŚP przygotowała kiermasz książek pod hasłem „Zagraj sercem, za złotówkę lub więcej”, z którego całkowity dochód został przekazany na cele Wielkiej Orkiestry. Kiermasz odbył się na Hali Widowiskowo-Sportowej w Barcinie.

Książki przeznaczone na kiermasz pochodziły z darów czytelników. Można było je zakupić za symboliczną złotówkę, jednak większość kupujących wrzucała do skarbonki znacznie większe kwoty. Niektórzy odchodzili z rękami pełnymi książek. Niemal wszystkie pozycje przeznaczone na kiermasz – wśród nich beletrystyka, literatura dla dzieci, książki popularnonaukowe, atlasy, kroniki czy publikacje związane z regionem zostały wyprzedane.

Z satysfakcją i radością informujemy, że podczas akcji udało się nam zebrać kwotę 1 263,54 zł, czyli nieco więcej niż w roku ubiegłym.

Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy przekazali książki na kiermasz oraz tym, którzy je zakupili podczas barcińskiego finału, dzięki czemu dołożyli swoją cegiełkę do wielkiego dzieła, jakim jest WOŚP.

Ania Popielarz - Olszak