Kliknij, aby powiększyćW poniedziałek 11 grudnia 2017 r. w piechcińskiej książnicy odbyły się zajęcia biblioterapeutyczne pt. „Czytać, czy nie czytać? Oto jest pytanie…” w ramach cyklu „Biblioterapia dla Dużych i Małych”, w których uczestniczyli uczniowie V klasy miejscowej szkoły podstawowej wraz z wychowawcą, panią Beatą Skrobacką.

Podczas spotkania piątoklasiści wysłuchali fragmentu felietonu K. Miller pt. „Cud czytania”. Następnie wzięli udział w pogadance na temat wartości czytania: Dlaczego warto czytać? Co daje nam kontakt z książką? Czy pamiętamy swoje ulubione książki z dzieciństwa? Po jakie książki sięgamy teraz? Ponadto uczniowie dowiedzieli się, iż literatura często pomaga w rozwiązywaniu problemów, demonstruje sposoby radzenia sobie z nimi, zachęca do własnej aktywności, daje wzorce postępowania oraz pokazuje skutki nieodpowiednich wyborów.

W dalszej części zajęć piątoklasiści na podstawie otrzymanych tekstów tworzyli w grupach „Instrukcję czytania bajek filozoficznych”, po czym je odczytali. Następnie wysłuchali kilku przypowieści z książki Michel’a Piquemal’a pt. „Bajki filozoficzne”. W piechcińskiej bibliotece mamy całą serię tychże bajek („Muchomor – Filozofia” – 5 egzemplarzy). Zapraszamy do lektury uczniów szkół podstawowych (klasy V-VIII), młodzież gimnazjalną i nie tylko. Z pewnością warto.

Dorota Witkowska