Kliknij, aby powiększyćW sobotę, 9 grudnia 2017 r. w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Barcinie odbyło się spotkanie wspomnieniowe rozpoczynające Uroczystości Jubileuszu 35-lecia erygowania Parafii pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Barcinie oraz 30-lecia wmurowania kamienia węgielnego pod budowę świątyni.

Spotkanie zaszczycił swoją obecnością Prymas Polski ks. abp Wojciech Polak. Po powitaniu wygłoszonym przez Dyrektor Biblioteki Grażynę Szafraniak głos zabrał ks. kanonik Stanisław Talaczyński – proboszcz barcińskiej parafii. Licznie zgromadzeni goście obejrzeli film przygotowany przez TVL Barcin, ukazujący 35- letnią historię życia Kościoła w formie wypowiedzi Księdza Kanonika oraz Parafian. W refleksyjnym nastroju, po emisji filmu, wysłuchaliśmy Ks. Kanonika Witolda Chmielewskiego, którego poproszono o podzielenie się wspomnieniami z lat 1985-1993, kiedy był wikariuszem parafii.

Głos zabrał również Ksiądz Prymas, któremu dziękujemy za ciepłe słowa i życzenia przekazane barcińskiej społeczności. Metropolita Gnieźnieński sprezentował naszej bibliotece książki, za które w imieniu wszystkich Czytelników serdecznie dziękujemy oraz wpisał się do naszej pamiątkowej księgi.

Uroczystość uświetnił występ Chóru Parafialnego im. św. Cecylii, uczennicy Olgi Gwizdała oraz pierwszych członków Oazy – Magdaleny Forgiel, Hanny i Roberta Robaczewskich.

W spotkaniu uczestniczył Burmistrz Barcina Michał Pęziak, Zastępca Burmistrza Barcina Lidia Kowal, Przewodnicząca RM Krystyna Bartecka, Skarbnik Gminy Bernadeta Chojnacka oraz Prezes Banku Spółdzielczego w Barcinie Małgorzata Dziadek.

Zgromadzeni na spotkaniu mogli także obejrzeć jubileuszową wystawę oraz kroniki parafialne.

Renata Grabowska