Kliknij, aby powiększyćTyle emocji i radości dostarczył teatr aktorów z Krakowa grupy EDU- ART na spotkaniu Święty Mikołaj w wiosce Smerfów w dniu 08.12.2017 r. – magicznym świecie . „Święty Mikołaj w wiosce smerfów”, to spektakl, opowiadający o przygotowaniach do świąt w wiosce smerfów, które jak zwykle próbuje zepsuć Gargamel. Na szczęście Smerfetce, Ważniakowi i innym smerfom udaje się go przechytrzyć. W samą porę, aby wspólnie z małymi widzami móc powitać najważniejszego gościa: Świętego Mikołaja,. Dzieci nie kryły swoich emocji podczas reakcji na grę aktorską. śmiały się, ale i tez płakały w strachu przed Gargamelem. Chowali się pod stołami, ale byli tez dzielni bohaterowie.

Udzielali rad w wątpliwych sytuacjach nieśmiałej Smerfetce .Przyszły jej nawet z pomocą . Wyciągnęły zza sceny „Rudolfa”, interesowały się czasopismami i choinką w bibliotece. Spektakl „Mikołaj w świecie Smerfów”, był magiczny i wyjątkowy. Gra aktorska Pana Roberta wzbudzała salwy śmiechu, bo angażował wszystkich uczestników spotkania w bibliotece w zabawę np. pożyczał okulary od rodziców i dziadków, porywał do tańca nieśmiałe mamy, padał z omdlenia szukając pomocy oraz żywo angażował w cała zabawę dzieci, Dyrektora Biblioteki Grażynę Szafraniak i kreatywnych pracowników. Smerfetka patrzyła na niego zdziwiona. Spektakl dostarczył wszystkim uczestnikom niezapomnianych wrażeń .Cudnie jest patrzeć przed świętami na spontaniczność i zmianę zachowań maluchów. Autorski projekt bibliotekarek z Oddziału dla dzieci i młodzieży „ Rodzinnego Czytania” od 2008 roku jest trafionym pomysłem, aby przyciągać najmłodszych i ich rodziny do biblioteki. Każdego roku są nowi czytelnicy, którzy trwają wiernie przy bibliotece latami. Wypożyczają książki, wklejają obrazki w swoje karty uczestnika projektu i odwiedzają na co dzień bibliotekę. Nie kryją tytułów przeczytanych książek przed Mikołajem oraz prawdy dnia codziennego. Radosne, obdarowane kolorową paczuszką słodyczy, biegną z rodzicami do Oddziału po książki, a rodzice dziękują i to jest miłe .Spotkanie dzieci i rodziców z Mikołajem w bibliotece zakończyło się obdarowaniem maluchów, świątecznym paczkami słodyczy oraz wspólna fotografią. Do biblioteki przybyło ok 150 małych i dużych czytelników.

Stanisława Ciesielska