Kliknij, aby powiększyćPraca, którą wykonuje się za darmo, z potrzeby serca, jest istotnie bezcenna. W celu wyrażenia uznania dla trudu wolontariuszy na całym świecie 5 grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Święto to ustanowiono z inicjatywy ONZ; obchodzone jest od 1986 roku. W tym dniu honoruje się wszystkich ludzi dobrej woli, którzy poświęcają swój czas i energię pracując na rzecz innych.

Z okazji Dnia Wolontariusza 4 grudnia w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Barcin zorganizowano spotkanie, podczas którego podziękowano pracującym w bibliotekach na terenie gminy Barcin wolontariuszom za ich trud, zaangażowanie i wsparcie. Jest ich łącznie ponad czterdziestu: 14 w bibliotece głównej, 13 w Filii nr 1 , 13 w fili w Mamliczu oraz jedna osoba w filii w Piechcinie. Są to zarówno osoby starsze, młodzież jak i dzieci; nie tylko pomagają bibliotekarzom w codziennej pracy bibliotecznej - uczestniczą również w organizacji i przeprowadzaniu spotkań, warsztatów, zajęć dla dzieci itd.

Każdy z wolontariuszy z rąk Pani Dyrektor Grażyny Szafraniak otrzymał podziękowania za swoją bezinteresowną pracę. Był także pyszny tort, którym częstowano gości. Zebrani w czytelni goście mogli również wysłuchać poezji recytowanej przez Panią Violettę Naskręt w akompaniamencie muzyki w wykonaniu Piotra Pryki.

Olga Gralak-Ćwikła

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg6.jpg