Kliknij, aby powiększyćW Mamliczu tradycyjnie 6 grudnia odbyły się Mikołajki. W siedzibie miejscowej świetlicy licznie zgromadziły się dzieci na wspólnym pieczeniu pierniczków. Tak też wszyscy sumiennie wałkowali ciasto, a następnie wykrajali swoje ulubione kształty. Największą popularnością cieszyły się oczywiście foremki z motywem świątecznym, czyli choinki, gwiazdki, gwiazdorki i bałwanki. W trakcie gdy pierniczki się piekły dzieci wykonały ozdoby świąteczne - papierowe choinki, które ozdobili m.in. kolorowymi cekinami. Po upieczeniu pierniczków nadszedł czas na ulubioną część zajęć, tj. lukrowania i degustacji wypieków. Przez cały czas czuć było świąteczną atmosferę, unosił się zapach pieczonych pierniczków i słychać było świąteczne piosenki. W tym dniu nie mogło naturalnie zabraknąć wspólnego ubierania choinki. Dzieci bardzo starały się, aby świąteczne drzewko wyglądało wspaniale. W nagrodę za świetnie wykonane zadanie otrzymały słodkie niespodzianki oraz mandarynki. Mikołajkowe spotkanie zorganizowała Biblioteka Publiczna filia Mamlicz wspólnie z Świetlicą MDK w Mamliczu, przy wsparciu i pomocy wolontariuszy oraz rodziców dzieci uczestniczących w świątecznych zajęciach. Słodycze, mandarynki oraz produkty na pierniczki zostały zakupione dzięki wsparciu finansowemu Rady Sołeckiej w Mamliczu i Miejskiego Domu Kultury w Barcinie.

Następne świąteczne zajęcia odbędą się 15 grudnia, na które już dzisiaj serdecznie zapraszamy. W siedzibie biblioteki wykonamy świąteczne ozdoby na choinkę – magiczne gwiazdki.

Edyta Dypolt