Kliknij, aby powiększyćW piątkowe popołudnie 17 listopada w siedzibie mamlickiej książnicy odbyły się warsztaty dla dzieci „Jesienne lampiony”. Zajęcia plastyczne odbyły się w ramach cyklu spotkań „Mały artysta – bądź kreatywny”, realizowanych wspólnie przez Bibliotekę Publiczną filia Mamlicz oraz Świetlicę MDK w Mamliczu. Za oknem było zimno i deszczowo, natomiast dla przeciwieństwa w bibliotecznej filii gwarno i wesoło.

Na warsztatach zebrało się liczne grono chętnych do wspólnej pracy. Każdy uczestnik przyniósł słoik potrzebny do wykonania lampionu. Zajęcia rozpoczęły się przygotowaniem ażurowych szablonów liści. Zadanie nie należało do najłatwiejszych, jednak dzieci świetnie sobie z nim poradziły przy niewielkiej pomocy dorosłych. Następnie wykorzystując gąbki delikatnie nakładano farbę na szkło. Po wyschnięciu prac wystarczyło odkleić szablon od słoika oraz dodać ozdobne wykończenie w postaci sznurka, aby jesienny lampion był gotowy. W piątkowych warsztatach uczestniczyły 24 osoby z Mamlicza i okolicznych miejscowości.

Edyta Dypolt