Kliknij, aby powiększyć20 listopada 2017 roku w Oddziale dla dzieci i młodzieży barcińskiej biblioteki odbyły się kolejne warsztaty pt. „Czytam sobie w bibliotece”, w których udział wzięła klasa I A wraz z wychowawczynią Panią Renatą Dziurzyńską. Zajęcia poświęcone były ćwiczeniom przygotowującym narząd mowy do poprawnego i głośnego czytania. Warsztaty rozpoczęły się od spotkania z bibliotecznym Misiem, który z każdym dzieckiem indywidualnie się przywitał.

Następnie dzieci starały się określić co pomaga nam w mówieniu. Kolejnym, zadaniem było wykonanie różnych ćwiczeń przygotowujących narząd mowy do odpowiedniej artykulacji podczas mówienia. Dzieciom najbardziej spodobały się ćwiczenia polegające na dmuchaniu balonów i wydawaniu takich samych dźwięków jak uchodzące z nich powietrze oraz tworzenie nowych słów z wyrazu KRASNOLUDEK. Nie zabrakło oczywiście zagadek dotyczących części mowy, quizów i zadań drużynowych. W warsztatach udział wzięło 21 osób.

Justyna Pałka