Kliknij, aby powiększyć16 listopada 2017 roku Oddział dla dzieci i młodzieży barcińskiej biblioteki odwiedziła klasa I A wraz z wychowawczynią Panią Elżbietą Wojtkowiak. Lekcja poświęcona była ćwiczeniom przygotowującym narząd mowy do poprawnego i głośnego czytania. Zajęcia rozpoczął biblioteczny Misio, który powitał dzieci i z każdym indywidualnie się przywitał.

Następnie dzieci starały się określić co pomaga nam w mówieniu. Kolejnym, zadaniem było wykonanie różnych ćwiczeń przygotowujących narząd mowy do wysławiania się. Dzieciom najbardziej spodobało się ćwiczenia polegające na dmuchaniu balonów i wydawaniu takich samych dźwięków jak uchodzące z nich powietrze. Nie zabrakło oczywiście zagadek dotyczących części mowy, quizów i zadań drużynowych. W warsztatach udział wzięło 20 osób.

Justyna Pałka

1.JPG2.JPG3.JPG4.JPG5.JPG6.JPG