Kliknij, aby powiększyć15 listopada 2017 roku w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Barcin odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Artyści gminy prezentują”. Tym razem w czytelni biblioteki pokazano prace Pani Nell Polgert-Martwijczuk.

Pani Polgert-Marwijczuk jest kobietą wielu pasji. Na wystawie w bibliotece zaprezentowane zostały jej zdjęcia, jednak na fotografii lista jej zainteresowań nie kończy się. Pani Nell także śpiewa, zajmuje się decoupage, wędkuje oraz zajmuje się tresurą psów. Z pierwszą z wymienionych powyżej pasji zebrani w czytelni biblioteki widzowie mieli okazję się zapoznać, artystka bowiem zaprezentowała swoje możliwości wokalne w mini recitalu.

Jak sama opowiedziała podczas wernisażu, zamiłowanie do różnych form sztuki Pani Nell wyniosła z domu. Jej mama była tą osobą, która zaszczepiła w niej miłość do muzyki, śpiewu, fotografii oraz plastyki; dbała również aby córka rozwijała swoje zainteresowania. Mówiąc o tym, Pani Nell zwróciła się do obecnych na wernisażu rodziców z apelem, aby nigdy nie lekceważyli pasji swoich dzieci i wspierali je, nawet jeśli wydaje się im, że hobby ich dziecka jest sprawą błahą. Podkreśliła, że to właśnie wsparcie jej mamy sprawiło, że stała się osobą pełną ciekawości świata, wytrwałą w pielęgnowaniu swoich zamiłowań i zawsze chętną do próbowania nowych rzeczy.

Takie właśnie wychowanie sprawiło że Pani Nell, pomimo bycia osoba dorosłą, nie zawahała się rozpocząć nauki śpiewu. Od maja tego roku artystka pobiera lekcje u Pani Agnieszki Olszewskiej w Państwowej Szkole Muzycznej w Inowrocławiu i szkoli się jako sopran liryczny. Ku radości zebranych podczas wernisażu zaśpiewała kilka utworów operowych i operetkowych, zbierając gromkie brawa. Trzeba przyznać, że wykonania Pani Nell były piękne, wywołując łzy wzruszenia w oczach wielu gości.

Widzowie podziwiali także jej fotografie. Pani Nell wspomniała, że jej pierwszym aparatem był poczciwy „Druh”, teraz natomiast posługuje się lustrzanką Sony Alfa 55. Przyznała, że w fotografii największym wyzwaniem są dla niej próby ujęcia ruchu, fascynuje ją także portret. W eksploracji obu tych tematów wielką pomocą jest dla niej wnuczka, cierpliwie pozująca do zdjęć. W poszukiwaniu tematów fotograficznych wspiera Panią Nell także mąż.

Zapraszamy do odwiedzenia biblioteki i zapoznania się z pracami Pani Nell Polgert-Martwijczuk. Naprawdę warto.

Olga Gralak - Ćwikła

1.JPG2.JPG3.JPG4.JPG5.JPG6.JPG7.JPG8.JPG9.JPG