Kliknij, aby powiększyć13 listopada 2017 roku w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Barcin odbyło się spotkanie podsumowujące projekt realizowany w 2017 roku w Zespole Szkół nr 1 w Barcinie pt. „POWER – Nauczyciel z pasją inspiracją dla ucznia”.

Projekt uzyskał dofinansowanie z Unii Europejskiej w wysokości 44701,52 zł. Wśród celów przedsięwzięcia wymienić można: podniesienie kwalifikacji nauczycieli w zakresie poziomu języka angielskiego, metodyki nauczania, zastosowania technologii informacyjno – komunikacyjnych w procesie dydaktycznym, rozwinięcie kompetencji międzykulturowych, komunikacji i pracy w grupie, kształtowanie postawy tolerancji, poza tym podnoszenie kompetencji kadry zarządzającej w zakresie poziomu językowego w celu zwiększenia efektywności w poszukiwaniu partnerów do współpracy międzynarodowej czy podnoszenie poziomu językowego nauczycieli przedmiotów innych niż języki obce, w celu przełamania bariery językowej.

W ramach projektu grupa nauczycielek z Zespołu Szkół nr 1 - Marzena Wolska, Izabella Forgiel, Grażyna Łysy, Lucyna Taraska, Katarzyna Wachowska oraz Alicja Huszcza wyjechały na szkolenie metodyczno-językowe do Oksfordu. Podczas pobytu w Wielkiej Brytanii doskonaliły swoje kompetencje językowe, metodyczne, kulturowe i komunikacyjne. Podczas spotkania w bibliotece podzieliły się z zebranymi swoimi wrażeniami. Widzowie mieli okazję obejrzeć wiele zdjęć ze szkolenia oraz wziąć udział w quizie, w którym nagrodami były min. pamiątki przywiezione przez Panie z ojczyny Szekspira.

Olga Gralak - Ćwikła

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg6.jpg