Kliknij, aby powiększyćW piątkowe popołudnie 20 października w mamlickiej książnicy odbyły się warsztaty dla dzieci „Każde dziecko to potrafi - koty z filcu”. Spotkanie zorganizowała Biblioteka Publiczna filia Mamlicz wspólnie z Świetlicą MDK w Mamliczu w ramach cyklu zajęć „Mały artysta – bądź kreatywny”.

Młodzi uczestnicy warsztatów mieli za zadanie uszyć kota z filcu. To nie pierwszy raz kiedy dzieci z Mamlicza i okolic miały do czynienia z igłą i nitką. Już wcześniej poznawały tajniki szycia na bibliotecznych zajęciach m.in. szyjąc przytulanki sowy. Zarówno dziewczęta jak i chłopcy świetnie sobie radzili z wykrajaniem i szyciem maskotek. W tym dniu uczestnicy warsztatów uszyli 12 kolorowych kotów. Spotkanie zakończyło się wręczeniem słodkich upominków.

Edyta Dypolt

1.JPG2.JPG3.JPG4.JPG5.JPG6.JPG7.JPG8.JPG9.JPG10.JPG