Kliknij, aby powiększyćW ramach spotkań „Sztuka łączy pokolenia” w dniu 18 września odbyły się warsztaty z wikliny papierowej przeprowadzone przez Panią Halinę Ryszka. Mieszkanka Barcina od dłuższego czasu pasjonuje się wikliną papierową. Połknęła wiklinowego bakcyla dzięki Pani Longinie Roczek, która nie tylko zdradziła tajniki wyplatania ale wręcz zainspirowała Panią Halinę. Pani Halina Ryszka jest członkinią klubu „Artystyczne pasje czytelniczek” działającym przy Filii nr 1 w Barcinie. Panie spotykają się co wtorek w barcińskiej filii biblioteki na Starówce, aby wspólnie tworzyć i spędzić aktywnie wolny czas w przyjaznej atmosferze. Członkinie klubu mogą pochwalić się wspaniałymi pracami m.in. wiankami, koszykami, kapeluszami, aniołami czy pudełeczkami. Wiklina papierowa wbrew pozorom nie jest łatwym materiałem i potrzeba dużego nakładu pracy aby stworzyć rękodzieło. Jednak wytrwałość i pracowitość wynagrodzi efekt końcowy prac, który jest imponujący, wręcz spektakularny.

Warsztaty w Mamliczu z „Wikliny papierowej” rozpoczęły się od poznania podstaw, czyli od sposobu cięcia papieru i skręcania z niego rurek. Do stworzenia prac potrzebna jest duża ilość papierowych rurek np. do średniej wielkości wianka potrzebujemy około 180 sztuk. Tak więc mieszkanki Mamlicza wytrwale skręcały rurki, aby dopiero na następnym spotkaniu przejść do kolejnego etapu pracy. W dniu 25 października Pani Halina Ryszka zdradzi uczestniczkom wiklinowych warsztatów jak wyplatać wianki. Cykl mamlickich spotkań „Sztuka łączy pokolenia” jest organizowane wspólnie przez filię Biblioteki Publicznej w Mamliczu oraz Świetlicę MDK w Mamliczu.

Edyta Dypolt

1.JPG2.JPG3.JPG4.JPG5.JPG6.JPG7.JPG8.JPG