Kliknij, aby powiększyćW sobotnie popołudnie 14 października w Mamliczu odbyło się „Święto ziemniaka”. Na przybyłych gości czekało wiele atrakcji. Dzieci wspaniale bawiły się podczas konkurencji sportowych, których głównym bohaterem był ziemniak. Nie obyło się bez emocji i dopingu podczas rzucaniem ziemniakiem do celu, szukaniem ukrytych ziemniaków, żonglerki ziemniakami czy też „wykopkami” z torem przeszkód.

Natomiast osoby dorosłe zmierzyły się z konkursem na najdłuższą obierkę, aby wyrównać szansę, zawodnicy musieli wykonać to plastikowymi nożami. Jak zawsze na mamlickiej imprezie nie zabrakło pysznego poczęstunku. Panie Małgorzata i Ilona Czachorowskie wraz z panem Krzysztofem Leśniewskim z „Kuchni pałuckiej” serwowali zupę ziemniaczaną, ziemniaki z masełkiem oraz pieczoną kiełbaskę. Tegoroczne „Święto ziemniaka” w Mamliczu zorganizowała Biblioteka Publiczna filia Mamlicz wspólnie z Świetlicą MDK w Mamliczu przy wsparciu Rady Sołeckiej w Mamliczu.

Edyta Dypolt