Kliknij, aby powiększyćW środę, 11 października 2017 r. w piechcińskiej książnicy odbył się wernisaż wystawy pn. „Papierowa wiklina” członkiń klubu „Artystyczne Pasje Czytelniczek” działającego przy Filii nr 1 w Barcinie, do którego należą: Longina Roczek, Ewa Brewka, Małgorzata Drążek, Henryka Mazurek, Halina Skoczyńska, Liliana Smyk oraz Halina Ryszka.

Inspiracją do powstania klubu „Artystyczne Pasje Czytelniczek” był udział pań w warsztatach z wikliny papierowej w sierpniu 2015 r., w barcińskiej filii nr 1, pod kierunkiem pani Loginy Roczek, która w Kwidzynie, skąd pochodzi, skończyła Szkołę Wikliniarską. Od tamtego czasu panie spotykają się regularnie na zajęciach w każdy wtorek. W ten sposób aktywnie spędzają wolny czas. Na uwagę zasługuje fakt, iż swoje rękodzieło klubowiczki prezentowały na „Powitaniu Lata” i „Jarmarku Bożonarodzeniowym” w Barcinie oraz na „Wystawie Stołów Wielkanocnych” w Łabiszynie.

Podczas wernisażu panie wyjaśniły tajniki papierowej wikliny. Ponadto pokazały, jak pociąć papier na paski i skręcać rurki, z których można wyplatać różne ciekawe przedmioty prezentowane oczywiście podczas otwarcia wystawy: koszyki, wianki, anioły, serca, kubki, filiżanki, kapelusze, ozdobne pudełka i wiele innych rzeczy. Członkinie opowiadały także, skąd czerpią pomysły, w ogóle wzory, co najbardziej lubią wyplatać.

Ciekawe spotkanie, wspaniała atmosfera. Dziękujemy. Wystawa potrwa do końca października. Serdecznie zapraszamy.

Dorota Witkowska