Kliknij, aby powiększyć27 września 2017 roku w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Barcin odbyło się spotkanie autorskie z Panią Sylwią Trojanowską, pisarką, autorką powieści obyczajowych. Było to niezwykle miłe spotkanie, które z pewnością pozostanie na długo w pamięci osób, które wzięły w nim udział.

Sylwia Trojanowska jest szczecinianką, pasjonatką regionu Pomorza Zachodniego, gór, Włoszech, muzyki filmowej oraz dobrej książki. Zawodowo spełnia się jako trener biznesu i coach ACC ICF, prowadząc zajęcia dla osób dorosłych z zakresu rozwoju osobistego i kształtowania ich umiejętności biznesowych. Po godzinach pisze książki. Jak sama opowiedziała na spotkaniu w barcińskiej bibliotece, do pierwszych prób pisarskich zainspirował ją syn, któremu nie wystarczały czytane przez niego książki i zaczął prosić mamę o opowieści. W pisaniu Pani Sylwia znalazła dla siebie swój sposób na relaks i zaczęła tworzyć coraz więcej – po jakimś czasie, zachęcona przez bliskich, wysłała do wydawnictwa powieść „Szkoła latania”. Ku jej wielkiej radości, historia spodobała się i została wydana. W następnych latach pisarka wydała dwie książki będące kontynuacją debiutu – „Blisko chmur” i „Szept wiatru”. Na swoją premierę czeka kolejna książka pisarki: "Powiedz mi jak będzie".

Pani Sylwia w swoich książkach nie obawia się zwrócić uwagi czytelnika na trudne tematy. Pisze o wykluczeniach społecznych (np. spowodowanych przez otyłość), problemie samoakceptacji, trudnej walki o zmianę sytuacji życiowej. Ale i też daje nadzieję – pokazuje, że dzięki samozaparciu, cierpliwości i wsparciu bliskich wiele problemów daje się pokonać i dać sobie szansę na szczęście.

Spotkanie upłynęło w bardzo serdecznej atmosferze. Pani Sylwia jest osobą łatwo nawiązującą kontakt z ludźmi, uśmiechniętą, dowcipną. Po zakończeniu spotkania zebrała gromkie oklaski, wiele osób skorzystało też z okazji zakupienia książek pisarki i otrzymania od niej dedykacji.

Z niecierpliwością czekamy na kolejną książkę Pani Sylwii oraz na kolejne z nią spotkanie.

Olga Gralak-Ćwikła

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg6.jpg