Kliknij, aby powiększyćMonika Andruszkiewcz, przewodnik turystyczny (Pałucki Oddział PTTK w Żninie), a także pracownik wydziału promocji żnińskiego Starostwa Powiatowego, była gościem spotkania pn. „Atrakcje turystyczne regionu”, które odbyło się w piechcińskiej książnicy dnia 26 września 2017 r. w ramach projektu „Podróże małe i duże nie tylko w literaturze”, dofinansowane przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Pani Andruszkiewicz opowiadała o granicach terytorialnych Pałuk, a także o tym, dlaczego warto ten region zwiedzać. Jej zdaniem, niestety trudno przekonać miejscowych mieszkańców, że to co posiadamy jest naprawdę wyjątkowe i warto to zobaczyć. Tym bardziej, że atrakcje turystyczne naszego regionu znajdują się w niewielkiej odległości od siebie.

Pani przewodnik mówiła o pałacach, dworkach, kościołach, muzeach oraz obiektach archeologicznych Pałuk. Ponadto zachęcała do przejażdżki kolejką wąskotorową, a także wizyty w miasteczkach rozrywki, które z pewnością będą ciekawą formą relaksu, szczególnie dla rodzin z dziećmi.

Dorota Witkowska

1.JPG2.JPG3.JPG4.JPG5.JPG6.JPG