Kliknij, aby powiększyćW piątkowe popołudnie 22 września w siedzibie mamlickiej biblioteki odbyły się warsztaty z cyklu „Mały artysta – bądź kreatywny”. Tym razem młodzi uczestnicy zajęć tworzyli sowy z szyszek i filcu. Prace rozpoczęto od projektowania na kartce papieru kształtu i wielkości potrzebnych elementów. Był to istotny punkt programu, aby elementy typu dzioby, skrzydła, otoczenie oczu były własnego projektu, a nie powstały z gotowych szablonów.

Dzięki temu zabiegowi sowy różniły się od siebie i nie były identyczne, jakby powstały na taśmie produkcyjnej zakładu. Dopiero po tej czynności można było wykrajać drobne elementy z filcu i przymocować do zebranych wcześniej szyszek. W zajęciach zorganizowanych przez Bibliotekę Publiczną filia Mamlicz i Świetlicę MDK w Mamliczu uczestniczyło jedenaścioro dzieci z Mamlicza i okolic. Podczas spotkania dzieciom pomagały mamy Daria Słomkowska i Elwira Wiśniewska oraz wolontariusz książnicy Radosław Łożyński.

Edyta Dypolt

1.JPG2.JPG3.JPG4.JPG5.JPG6.JPG7.JPG8.JPG9.JPG