Kliknij, aby powiększyćMarek Pindral, podróżnik, pisarz, tłumacz, wykładowca języka angielskiego, gościł w piechcińskiej filii bibliotecznej w środę, 20 września 2017 r. Na spotkanie pt. „Żywe lekcje geografii” w ramach projektu pn. „Podróże małe i duże nie tylko w literaturze” przybyli uczniowie II i III klasy gimnazjum Zespołu Publicznych Szkół w Piechcinie oraz nauczyciele: pani Jolanta Szywalska i pani Barbara Mróz-Lampka.

Gość spotkania obecnie mieszka w Poznaniu, jest autorem pokazów multimedialnych, wystaw fotograficznych i książek podróżniczych: „Chiny od góry do dołu” i „W cieniu minaretów. Oman”. Na uwagę zasługuje fakt, iż pan Pindral odwiedził kilkadziesiąt krajów, uważnie obserwując napotykaną po drodze rzeczywistość, której czasami stawał się częścią. Warto wiedzieć, że mieszkał on również przez jakiś czas w Chinach, Wielkiej Brytanii i Omanie.

Podróżnik opowiadał o tym, co widział i przeżył. Podzielił się swoimi wrażeniami z pobytu w niezwykłych i nieznanych nam dotąd miejscach Azji. Poza tym pan Marek mówił o zwyczajach, a także codziennym życiu tubylców, o ich mentalności, w jaki sposób przygotować się do podróży, jak być podróżnikiem a nie tylko turystą.

Świetne spotkanie, ciekawa prezentacja, niezapomniane chwile… Dziękujemy.

Dorota Witkowska

1.JPG2.JPG3.JPG4.JPG5.JPG6.JPG7.JPG8.JPG