Kliknij, aby powiększyćW czwartkowy poranek dzieci z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Mamliczu wspólnie z wychowawcą panią Elwirą Wiśniewską oraz panią Adrianną Czajczyńską odwiedziły miejscową Bibliotekę Publiczną. Przedszkolaki z grupy „Biedronek” zapoznały się z ofertą biblioteki, jej księgozbiorem i warsztatami przeznaczonymi dla najmłodszych czytelników. Dzieciom szczególnie przypadły do gustu książeczki grające, piszczące i hałasujące.

Nieobojętne były im również z obrazkami przestrzennymi. Dziewczynki preferowały książeczki o księżniczkach i kucykach Ponny, natomiast chłopcy woleli pozycje o pojazdach. Druga część spotkania została przeprowadzona w sali oddziału przedszkolnego. Na początek bibliotekarz Edyta Dypolt przeczytała dzieciom książkę o „Biedronce Dorotce”. Przygody dzielnej biedronki bardzo zaciekawiły przedszkolaczków. Następnie trzylatki z czterolatkami oraz pięciolatkami wykonały zakładki do książek, były to oczywiście zakładki – biedronki. Na pożegnanie „Biedroneczki” otrzymały słodkie co nieco.

Edyta Dypolt