Kliknij, aby powiększyć13 września 2017 roku w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Barcin odbył się wernisaż kolejnej wystawy z cyklu „Artyści gminy prezentują”. Tym razem w czytelni biblioteki zaprezentowano prace pięciu dziewcząt, które brały udział w wakacyjnych warsztatach fotograficznych zorganizowanych przez Miejski Dom Kultury – Michaliny Kozłowskiej, Dominiki Kujawy, Wiktorii Przygody, Jagody Rucińskiej oraz Amelii Woźniak.

Warsztaty przeprowadzone zostały przez dwoje fotografów z Łodzi – Katarzynę Turkowską oraz Jana Konrada Soborowskiego z pracowni fotografii artystycznej i użytkowej Foto Art. Trwały tydzień. Podzielone były na część teoretyczną oraz praktyczną (plenerową) – przy czym obecni na wernisażu Pani Turkowska oraz Pan Soborowski podkreślili, że starali się ograniczyć część teoretyczną do minimum, słusznie zakładając, że najwięcej nauczyć się można ćwicząc. Razem z dziewczętami przewędrowali Barcin, szukając ciekawych tematów na zdjęcia, wyjechali także poza miasto, odwiedzając zespól pałacowo-parkowy w Sielcu. Efektem warsztatów były setki fotografii, spośród których każda z uczestniczek wybrała osiem najciekawszych swoim zdaniem prac do zaprezentowana na wystawie. Są wśród nich zdjęcia portretowe, martwe natury, krajobrazy, zdjęcia architektury (wśród których wyróżnia się barciński stadion), zdjęcia makro itd. Jak zauważyli instruktorzy, niektóre z nich to fotografie, których nie powstydziłby się nawet profesjonalista.

Wypowiadały się również obecne na wernisażu uczestniczki warsztatów. Zachęcone przez Panią Milenę Grobelską z Miejskiego Domu Kultury wskazywały swoje ulubione fotografie, dzieliły się wspomnieniami z zajęć. Instruktorzy gorąco pogratulowali swoim podopiecznym nabytych umiejętności, wyrażając nadzieję, że będą dalej rozwijać się na polu fotografii.

Olga Gralak-Ćwikła

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg