Informujemy, że Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Barcinie otrzymała dofinansowanie w ramach Programu Wieloletniego “Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” Priorytet 1- Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z budżetu państwa w kwocie 19.539 .

Głównym celem programu realizowanego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, jest wzbogacenie i odnowienie księgozbiorów polskich bibliotek publicznych. Z otrzymanej dotacji zakupione zostaną książki popularnonaukowe, literatura piękna dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz książka mówiona.

Zachęcamy do zgłaszania osobiście lub e- mailem swoich propozycji książkowych, które według Państwa powinny znaleźć się w księgozbiorze biblioteki. Będziemy je uwzględniać przy dokonywaniu zakupów.