Kliknij, aby powiększyćW Oddziale dla dzieci i młodzieży BPMiG pojawiły się kolejne nowe gry: „Kostka Rubika”, „Scrabble łami-słówka”, „Czacha dymi” wszystkie na miarę 21 wieku ,ale i tradycyjne Jaś i Małgosia,” Dary lasu”, ”Memory” i inne. Dzieci żywo interesują się tą formą zabawy i chętnie grają w bibliotece. We wtorek 22.08.2017r. podczas zajęć wakacyjnych przetestowały kolejne nowe „planszówki”, podczas wakacyjnego turnieju. Uczestnicy zajęć podzieleni na 3 grupy wiekowe oznakowani numerami otrzymali zestawy gier i przystąpiły do zabawy.

Istotą i zarazem wielkim atutem gier planszowych jest właśnie bezpośredni kontakt z rówieśnikami .W ten sposób młody człowiek ma okazję do rozwijania swoich umiejętności społecznych i to w różnych aspektach. Niekiedy będzie to współpraca dla osiągnięcia wyznaczonego celu, innym razem trzeba będzie negocjować z partnerami jakieś ustalenia. Rywalizacja wpisana w wakacyjną zabawę z „planszówkami” była ekscytująca. Z tym nieraz wiąże się różne emocje i gorycz porażki. I tu sztuką jest nauczyć się, że i tak ważniejsza od zwycięstwa jest radość ze wspólnej zabawy w bibliotece. I takich emocji doświadczali zawodnicy w Oddziale. Porażki jednak nie miały większego wpływu na dobrą zabawę ,tym bardziej że nagrodzenie zostali nie tylko zwycięzcy.

Stanisława Ciesielska