Kliknij, aby powiększyć23 sierpnia 2017 roku w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Barcinie odbyło się drugie spotkanie z projektu „Podróże małe i duże nie tylko w literaturze”, dofinansowane przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Partnerstwo dla książki”.

Było to spotkanie z przewodnikiem Moniką Andruszkiewicz, która zabrała zebranych w małą podróż przez bliskie nam okolice. Rewelacyjnie opowiadała o historii, kulturze, zabytkach tych sakralnych i świeckich – obiektach archeologicznych, muzeach, kościołach, pałacach i dworkach Pałuk. Pani przewodnik mówiła, jak i gdzie można atrakcyjnie spędzić czas, mówiąc o żnińskiej kolejce, parkach i miasteczkach rozrywki, czy przyrodzie i warunkach do turystyki wodnej. Monika Andruszkiewicz przedstawiła uczestnikom spotkania to, co może budzić zainteresowanie turysty. To, co warto pokazać i zobaczyć w naszym regionie. To, co może przyciągnąć oko i stwarzać warunki, aby każdy uległ magii Pałuk. W spotkaniu wzięło udział 30 osób.

Kolejne spotkanie w ramach projektu już 30 sierpnia br. o godz. 16.00. Będzie to spotkanie z podróżnikiem, pisarzem – Arkadym Pawłem Fiedlerem, pt. „Maluchem przez Afrykę”. Serdecznie zapraszamy.

Renata Grabowska

1.JPG2.JPG3.JPG4.JPG5.JPG6.JPG7.JPG