1. BPMiG – wypożyczalnia dla dorosłych

a) 06.03. godz. 15:30spotkanie DKK

b) 07.03. godz. 12:30spotkanie w ramach projektu „Link do przyszłości. Młodzi. Internet. Kariera” Z młodzieżą Gimnazjum nr 1 i  Społecznego Liceum w Barcinie spotka się Jakub Jakubowski – profesjonalista, którego praca związana jest z nowymi technologiami.

c) 13.03.godz. 16:30 - wernisaż fotografii Pani Zofii Jesionowskiej z cyklu „Artyści Gminy prezentują” połączony z wieczorem poezji  z okazji Międzynarodowego Dnia Poezji.

d) 14.03. godz. 16:00spotkanie w ramach współpracy i otrzymanego przez BPMiG w Barcinie grantu z Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego „Edukacja zdrowotna w Bibliotece – Pielęgniarstwo dla zdrowia społeczności lokalnej”. Prelekcję na temat „Profilaktyka w chorobach cywilizacyjnych – wpływ stresu na zdrowie” wygłosi P. Danuta Balcerzak przedstawicielka PTP.

Oddział dla dzieci

a) 01.03.godz. 15:00 – spotkanie z cyklu „Rozmaitości biblioteczne” – gry stolikowe i literackie

b) 08.02. godz. 15:00 - spotkanie z cyklu „Rozmaitości biblioteczne” – „Kobiety piszące dla dzieci” – wspólne czytanie fragmentów bajek znanych współczesnych autorek literatury dziecięcej – spotkanie DKK

c) 12.03.godz. 16:30 – „Poczytajmy razem” – wieczór wspólnego czytania najpiękniejszych bajek i baśni połączone z warsztatami plastycznymi - spotkanie w ramach projektu Aktywna Biblioteka „Rodzinne czytanie – książka łączy pokolenia”

d) 20.03. godz.16:30Spektakl „Dwie Dorotki” w wykonaniu aktorów Teatrzyku Art.-Re z Krakowa  – zajęcia dla uczestników projektu „Aktywna Biblioteka” „Rodzinne czytanie- książka łączy pokolenia” – Oddział dla dzieci i Filia nr 1 Barcin

e) 22.03. godz. 15:00 - spotkanie z cyklu „Rozmaitości biblioteczne” – „Wiosna w poezji” – głosne czytanie wierszy o wiośnie i wykonywanie ilustracji.

2.Filia nr 1 w Barcinie

a) 13.03. godz. 16:30 - „Poczytajmy razem” – wieczór wspólnego czytania najpiękniejszych bajek i baśni połączone z warsztatami plastycznymi – spotkanie w ramach projektu Aktywna Biblioteka „Rodzinne czytanie – książka łączy pokolenia”

b) 15.03. godz.15:00 – Spotkanie DKK

c) 18.03. godz.15:00 - „Pierwsze kwiatki” – warsztaty plastyczne

4.Filia Piechcin

a) 05.03. godz. 15:30 - Spotkanie DKK  dla dorosłych połączone z koncertem wiolonczelowym pt. „MUSICA DA CAMERA”,

b) 06.03. godz.12:00 - spotkanie w ramach projektu „Link do przyszłości. Młodzi. Internet. Kariera” Z młodzieżą Gimnazjum w Piechcinie spotka się Kamila Sidor – profesjonalistka, której praca związana jest z nowymi technologiami.

c) 13.03. godz. 16:30 - „Poczytajmy razem” – wieczór wspólnego czytania najpiękniejszych bajek i baśni połączone z warsztatami plastycznymi – spotkanie w ramach projektu Aktywna Biblioteka „Rodzinne czytanie – książka łączy pokolenia”

d) 15.03.godz. 15:00 – „Malowanie słomkami” – zajęcia plastyczne

e) 19.03.godz.9:30 - Spektakl „Dwie Dorotki” w wykonaniu aktorów Teatrzyku Art.-Re z Krakowa  – zajęcia dla uczestników projektu „Aktywna Biblioteka” „Rodzinne czytanie- książka łączy pokolenia”

f) 20.02.godz. 15:00 -  „Pomysł na pisankę – zajęcia plastyczne

5.Filia Mamlicz

a) 08.03. - „Magia baśni rozkwita, gdy się Andersena czyta” – głośne czytanie z podziałem na role.

b) 20.03. - Warsztaty plastyczne z Panią Urszulą Łożyńską „Wielkanocne niespodzianki”

W przypadkach losowych plan może ulec zmianie