Od 2 maja w czytelni piechcińskiej biblioteki można obejrzeć wystawę przedstawiającą książki okolicznościowe wykonane przez panią Marię Harwozińską, która jest członkinią Klubu Seniora „Białe Zagłębie” w Piechcinie.

„Książki z dedykacją” są wykonywane ręcznie, przyozdobione różnymi elementami dekoracyjnymi w zależności od okoliczności i umieszczone na drewnianych złotych podstawkach. Przedmiot zapakowany jest w celofan.

„Książki okolicznościowe” świetnie pasują na każdą okazję zamiast tradycyjnego kwiatka czy czekoladki. Ślub, komunia św., chrzciny, urodziny, imieniny, rocznica – to doskonałe okazje, aby podarować w prezencie ręcznie wykonaną, pamiątkową książkę.

Poza tym pani Maria Harwozińska ma wiele pasji, m.in. wykonuje różne ozdoby z papieru metodą orgiami modułowego, lubi robić na drutach, szydełkować, a także haftować. Jej pracami można było wielokrotnie zachwycać się na wystawach twórczości ludowej, a także integracyjnych spotkaniach Klubów Seniora w Piechcinie, Barcinie oraz Złotowie.

Wystawa potrwa do końca maja. Zapraszamy.

07.jpg08.jpg05.jpg01.jpg02.jpg04.jpg06.jpg09.jpg03.jpg