Od 6 maja 2011 r. w piechcińskiej filii bibliotecznej rozpoczął się Tydzień Bibliotek pod hasłem: „Biblioteka zawsze po drodze, nie mijam, wchodzę”.
Członkowie kółka teatralnego działającego w Szkole Podstawowej w Piechcinie pod kierunkiem pani Małgorzaty Lewandowskiej zaprosili dwie grupy przedszkolaków z Przedszkola w Piechcinie – podopieczni pań: Danuty Kusal i Estery Kolasy – na przedstawienie pt. „Sąd nad książką”.
W rozprawie wzięli udział: sędzia, prokurator, obrońca, świadkowie obrony i oskarżenia oraz książka. Próbowano rozstrzygnąć problem, czy we współczesnym świecie potrzebna jest książka, czy też można ją zamknąć w archiwum, muzeum, a może zniszczyć, gdyż w dobie komputeryzacji i nieustannego rozwoju techniki jest przeżytkiem, rzeczą zbędną?
Po rozważeniu problemu sąd wydał werdykt, iż książka jest bardzo ważnym elementem naszego życia, może współistnieć z innymi środkami przekazu, wspierając je i uzupełniając.
Zauważyć można było, iż członkowie kółka teatralnego potrafili zainteresować przedszkolaków profesjonalnie przygotowanym przedstawieniem oraz pogadanką na temat bajkowych postaci, które najmłodsi czytelnicy ilustrować będą w przedszkolu podczas zajęć, a efekty ich pracy zostaną wywieszone na wystawce bibliotecznej w Kąciku Małego Czytelnika.